Další závod: 1.1.1970

Nejstarší závod série innogy Winter Run za námi

Nejstarší závod série innogy Winter Run za námi

Letos se závod přesunul z lesů na Novém Hradci do centra města a místo členitého povrchu si mohli závodníci užít rovinatou trasu okolo řeky. Opět bodoval Václav Vandrovec a Eliška Vlachová Hutová. Startovalo se na sněhu, probíhalo po suchém betonu, ale i ledu... Zkrátka Winter Run jak má být!

Poslední lednová sobota nám přinesla třetí závod letošního roku, innogy Winter Run Hradec Králové 2017. Od rána si s námi hrálo počasí, jelikož teploty nechtěly stoupnout nad -10, ale nakonec v době startu bylo o celé dva stupně více. Přestože trasa byla značně jednodušší než v loňské roce, právě led a studený vítr podmínky trošku ztížil. Závodníci si však dokázali poradit a nejlepší z nich dobíhali v úžasných časech, okolo 15 minut.

Letos bylo zázemí připraveno v příjemném teple. Registrace probíhaly v BIKERO a šatny s úschovnou mohli všichni využít v Náplavce. Někteří si před závodem stihli dát kafe na posilněnou, jiní jen využili teplo na protažení, až se blížila dvanáctá hodina, tedy doba startu. Na ten se postavilo okolo 300 závodníků. Nesměli mezi nimi chybět naši tradiční závodníci, jako např. Jiří Křeček, Eliška Vlachová Hutová, Václav Vandrovec nebo Stanislav Špok. Vyběhlo se směrem ke kamennému mostu, proti proudu řeky, po směru větru. To se běželo krásně. Horší byl moment, kdy běžci přeběhli přes most a obrátili směr, tzn. po proudu řeky, ovšem proti mrazivému větru. Museli poslední dva kilometry vydržet a pokud jim zbyly síly, posledních pár metrů od Muzea přidali a užili si tak závěrečnou rovinku do cíle. Závodníci na čtyř kilometrové trase opravdu zatli zuby. První tři pánové zvládli doběhnout pod 16 minut, ženy to stihly pod 19:30. Ti, kdo běželi osm kilometrů, si kolečko ještě jednou zopakovali. Nejlepší čas na tuto trasu se povedl Pavlovi Brýdlovi (30:39). Zúčastnila se také Eliška Vlachová Hutová. Ta v Ostravě doběhla jako druhá a v Hradci Králové si polepšila, jelikož vybojovala zlatou medaili. Jiří Křeček skončil na druhém místě. Ještě minulý týden bojoval s nemocí, proto i ostravský závod vynechal. Přestože v Hradci vyběhl svižně, o pár vteřin ho předběhl Václav Vandrovec. Nesmíme zapomenout zmínit také našeho nejstaršího účastníka osmi kilometrové trasy, Stanislava Špoka, který se rozhodl vybojovat umístění také v Českém poháru a startuje na téměř každém závodě. „Dneska se mi běželo dobře, ale byla zima. Už se na Vás těším do Prahy, mám Vaše závody moc rád." řekl chvilku po doběhu. Přestože trasu zvládl za 1:26:05, v cíli na něj čekaly hostesky s medailí, a to jak cílovou, tak vítěznou, jelikož se umístil v kategorii na třetím místě.                

Atmosféra na náplavce panovala skvělá už od ranních hodin. Běžci se navzájem povzbuzovali, radili si, kde je třeba na trase dávat pozor, ale i před samotným startem všichni hýřili humorem namísto rivality. Nevíme, zda to bylo mrazem nebo tím, že se závod opravdu líbil, ale cílem všichni proběhli s úsměvem, který jim vydržel ještě dlouho potom. Jsme přesně v polovině série.

Tři města máme za sebou a tři před sebou. Seberte síly a pojďte porovnat svůj výkon na nějakou další trasu. Můžete si vybrat ze dvou měst v Čechách a jednoho na Moravě: Českých Budějovic, Olomouce nebo Prahy. Tak brzy na viděnou!