• CZECH
    • ENGLISH
    • GERMAN
    • POLISH

Mrazivý innogy Winter Run v Brně

Mrazivý innogy Winter Run v Brně

  Přestože nás poslední dny trápí opravdu mrazivé počasí, postavilo se na start okolo 300 závodníků. Na dlouhé trati zabodoval profesionální triatlet Petr Vabroušek a na té čtyřkilometrové Jiří Křeček s téměř dvou minutovým náskokem.


Začátek nového roku přináší také tradiční seriál zimních běhů innogy Winter Run, který odstartoval tuto sobotu v Brně. Letošní novinkou je certifikovaná osmikilometrová trasa, která spadá do Českého poháru v zimním běhu pod záštitou Českého atletického svazu. Každý účastník si tak mohl připsat první body na své konto, jelikož se počítají čtyři nejlepší výsledky jedince. Na výběr byla i kratší trasa, která čítá čtyři kilometry. Zájemci si mohli zakoupit krásné funkční čelenky a trička, tentokrát s opravdu zimní tématikou, vzorem vločky. Jelikož se jedná o zimní sérii, očekává se také zimní počasí. A to nás v sobotu překvapilo se svými mínus 20 stupni. Naštěstí s přibývajícími hodinami stoupala také rtuť teploměru a závodníci startovali v příjemných mínus 10 stupních, plných slunce. Jinak nenáročná trať dala některým zabrat, neboť se vyskytly úseky s lehkým náledím, jinde větším množstvím sněhu, ale i sněhem roztátým. Před samotným závodem se před areálem horolezecké stěny Komec rozezněla hudba. Medvídek Preventan „vystřihl" nejnovější taneční kreace a naladil tak běžce na startu. Ti už nedočkavě poskakovali na místě, rozehřívali vychladlé svaly a navzájem si přáli štěstí.

Přesně ve 12:00 byl závod odstartován. Možná to bylo právě mrazem, ale časy měli závodníci opravdu krásné. Na kratší trase doběhl jako první náš pravidelný účastník, Jiří Křeček, s téměř dvou minutovým náskokem. Již od startu držel tempo okolo tří minut na kilometr a jen pár metrů za startem „setřásl" všechny soupeře. Druhým mužem se stal Johan Čáp a na třetím místě se umístil Václav Vandrovec. Ale i ženy pořádně zabojovaly. Jako první proběhla cílem Kateřina Prosserová, krátkou chvíli po ní Aneta Voznicová a na třetí stupínek se postavila Dita Franklová. Účastníci s modrým číslem pokračovali na druhé kolo, tedy trasu dlouhou osm kilometrů.

Někteří si závod užívali a vyběhli klidným tempem, jiní se rozhodli soupeřit a poměřit si výsledky s konkurencí. Závodu se zúčastnil také profesionální triatlet Petr Vabroušek. Podle svých slov se na prvním kole spíše rozklusával. Přesto se mu v tom dalším povedlo stáhnout téměř třičtvrtě minuty a doběhl si tak pro zlatou medaili. V těsném závěsu se držel Richard Bednář a třetí místo obsadil Václav Dobeš. Prvním dvěma ženám se povedlo dosáhnout času do 34 minut. Eliška Vlachová Huntová, Lenka Kohnová a bronzová Hana Vejrostová, tak mohou být se svým výkonem opravdu spokojeny. Každý účastník dostal tradičně v cíli nádhernou medaili. Zajímaly nás i plány Petra Vabrouška, na co se momentálně připravuje. Prozradil, že se chystá na maraton na Antarktidě. Počasí mu nepřišlo až tak mrazivé, jelikož při maratonu na Severním pólu měli v protivětru až mínus 42. Potvrdil nám také, že pokud se člověk správně „navrství" a ihned po doběhu vymění běžecké oblečení za suché, hrozí jen minimální nebezpečí onemocnění. Spolu s Petrem běžel také jeho syn, Filip. Ten zvolil kratší trasu, kterou zvládl v čase 15:35 a umístil se tak na celkovém 5. místě. Po závodě se rozhodl protáhnout ještě uvnitř, na horolezecké stěně.                

Ani letos nechyběla občerstvovací stanice plná ovoce, tatranek, závinů, ale i teplých nápojů. Komu byla i po doběhu zima, mohl se zahřát tradičním čajem s kapkou rumu nebo teplým „ionťákem". Když cílem proběhla i poslední běžkyně, mohlo začít vyhlašování vítězů. Každý z nich si odnesl tašku s dárky a s ní i vítěznou medaili. Vyhlášením poslední kategorie innogy Winter Run Brno skončil a my se spolu s Vámi těšíme do dalších měst. Letos jsme jich totiž připravili rovnou šest!

Termíny innogy WINTER RUN 2017: 
07.01. innogy WINTER RUN BRNO
21.01. innogy WINTER RUN OSTRAVA
28.01. innogy WINTER RUN HRADEC KRÁLOVÉ
04.02. innogy WINTER RUN ČESKÉ BUDĚJOVICE
18.02. innogy WINTER RUN OLOMOUC
25.02. innogy WINTER RUN PRAHA 

 

Partneři

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální automobil

Partneři

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři