Mrazivý závod v Ostravě si připsal účastnický rekord

Rekordní počet běžců

Rekordní počet běžců se sešel i na dalším dílu unikátního seriálu innogy WINTER RUN v Ostravě. Sněhu moc nebylo, ale velká zima a vítr jen dotvářely tu pravou atmosféru zimního běhání. Však na všechny v cíli čekaly medaile s tučňákem.

Pravdou je, že dětí bylo o něco méně než jindy, spojitost s mrazivým počasím je zřejmá. Menší počet startujících byl patrný hlavně v nejmladších kategoriích, ale všechny si to skvěle užily.

Hodinu před polednem se na trať vydalo téměř dvě stě padesát účastníků čtyřikilometrového závodu a na čele byly známé tváře. Nejrychlejší byl v čase 14:32.48 Roman Prus z AK SSK Vítkovice, necelých dvacet vteřin na něj ztratil Martin Písař (ML Tuning – CykloTrener.cz) a třetí byl vítěz kategorie M2 David Kubias(bezecketreninkyonline), jeho čas byl 15:01.62.

Mezi muži v kategorii M3 zvítězil David Hanke z Night Run Teamu v čase 15:50.25 a mezi juniory Milan Nehudek (JoF X taem), ten zaběhl 15:28.11. Nejrychlejší ženou byla vítězka kategorie Z1 Nikola Škultetyová z SDH Staré Město v čase 16:11.68, tradiční účastnice závodů innogy WINTER RUN Makréta Kašná z TJ Jäkl Karviná byla tentokrát druhá (16:19.02), ale vítězství v kategorii M2 jí neuniklo. V kategorii Z3 nenašla přemožitelku Jarmila Gavlíková z MK Seitl Ostrava v čase 18:56.66 a mezi juniorkami Magdaléna Roszková (19:16.19). Mezi rodinnými týmy byli nejlepší Michal a Martina Mazáčovi.

Mnozí z běžců, kteří uspěli na krátké trati, se v pravé poledne postavili ještě na start dvakrát tak dlouhého závodu, tedy na osm kilometrů. V něm svedli souboj o vítězství Jan Vaníček (ŠBV), který opět běžel bez trička, a David Mikala (AKEZ Kopřivnice). Nakonec byl v čase 29:18.89 o necelé dvě vteřiny rychlejší první jmenovaný, nicméně ani druhý z borců nemusel smutnit, vyhrál totiž kategorii M40. „Krásná trasa, počasí skvělé až na vítr a prima parta,“ zhodnotil spokojený vítěz.

Nedaleko za nimi pak doběhl Roman Prus, jeho čas byl 29:33.52. Podobně jako na krátké trati, i tentokrát byl kousek za ním Martin Písař, oba se opět sešli na stupních vítězů. Druhý z jmenovaných to zvládl i přesto, že v první zatáčce spadl. Dva závody zvládl i David Hanke, a dokonce oba vyhrál, ten osmikilometrový v čase 30:55.46. Nejmladší kategorii vyhrál Patrik Chlubna (OCR KIDS PODĚBRADY), v jeho případě se časomíra zastavila na 31:23.20.

Nejrychlejší dívky byly v čase 32:04.49 ve štafetě běžící Katka Hilová a Nikola Škultetyová (Night Run Team), které za sebou nechaly i všechny mužské soupeře. Ze sólo běžkyň pak doběhla první Markéta Kašná, další dvojnásobná vítězka. S časem 22:30.06 porazila o více než čtvrt minuty druhou Martinu Mazáčovou, která měla rovněž už v nohách čtyři závodní (a vítězné) kilometry. Kategorii Z30 vyhrála v čase 34:40.68 Petra Vargová (SPORTRACES). Druhou výhru si připsaly i Jarmila Gavlíková, která kategorii Z50 kralovala v čase 39:05.80 a Magdaléna Roszková, která jí napodobila v kategorii Z12, její čas byl tentokrát 40:36.71.

Závod si užili běžci, běžkyně i děti. „Dcera byla nadšená. A i přes to, že sportovní obuv zůstala připravena doma na stole, to s odhodláním zvládla ve sněhulích,“ uvedla například Andrea Daňková. Jako vždy se spokojeně usmíval i šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel. „Opět jsme měli zimní podmínky, tak to má být. Děkujeme běžcům za účastnický rekord a teď už těšíme na nejoblíbenější moravský závod v Olomouci,“ zhodnotil závěrem.