Seriál innogy WINTER RUN začal

desátým ročníkem závodu v Hradci Králové

Seriál innogy WINTER RUN začal desátým ročníkem závodu v Hradci Králové

Jubilejním desátým ročníkem domácího závodu v Hradci Králové vstoupil v první letošní sobotu do nové sezóny unikátní běžecký seriál innogy WINTER RUN, který je i letos zároveň Českomoravským pohárem v zimním běhu na tratích o délce čtyři a osm kilometrů.

Běžce přitom na Smetanově nábřeží přivítalo teplé, až jarní počasí a slunečno. Ideální na běh. Velký zájem byl už o závody KIDS WINTER RUN – na tratích o délce čtyři sta a osm set metrů běželo výrazně přes sto dětí plus řada rodičů jako doprovod.

V jedenáct pak začali závodit dospělí. Na krátké trati dokončilo závod přes tři sta běžců a na čele se bojovalo do posledního metru, Jan Vaníček (ŠBV) nakonec porazil Barboru Zoubkovou jen o 85 setin vteřiny. Oba běželi pořádně rychle, trať dlouhou 4,3 km, na které bylo vedle asfaltu a dlažebních kostek také bláto nebo tráva, zvládl vítěz v čase 15:44.53 a vítězka byla hned za ním.

Třetí v cíli byl rovněž vítěz a to kategorie M2, známý východočeský závoďák Tomáš Mocek (15:52.06). Deset vteřin za ním finišovat vítěz juniorů Štěpán Socha z Poko Running Teamu. I mezi juniorkami zvítězila známá tvář – Jana Pekařová z TJ Turnov zaběhla čas 16:37.44. Totéž se dá říct o vítězi kategorie M3, David Hanke reprezentující Night Run Team strávil na trati necelých sedmnáct vteřin, přesně 16:56.41.

Poprvé nebyly na závodě série WINTER RUN vítězka kategorie Z2, kterou se stala Ulrike Schwalbe z ASC Marktrodach (18:49.97) ani Z3, tedy Katarína Třísková (20:42.33). V rodinných týmech vyhráli Igor a Lukáš Guňkovi. Všichni ale poprvé získali medaili s tučňákem, to je totiž letošní novinka.

Slušná byla účast i mezi závodníky, kteří trasu po obou březích Labe běželi dvakrát, bylo jich zhruba dvě stě padesát. Roli favorita splnil s jedničkou na hrudi startující Jáchym Kovář, který patří k české špičce. Necelých devět kilometrů zaběhl v čase 28:36.15 a při doběhu do cíle vypadal, jako by jen vyklusával.

Druhý doběhl vítěz nejmladší kategorie Jan Moraveček (31:54.51), který vybíhal z hloubi pole. I třetí v cíli byl vítěz své kategorie, známý vytrvalec Dalibor Bartoš (LIAZ Jablonec) vyhrál v čase 32:52.99. Mezi čtyřicátníky a porazil i obhájce celkového prvenství v této kategorii Jiřího Chybu (Nutrend Specialized). Ten zároveň spolu s Janem Linhartem vyhrál štafety na dvakrát jeden okruh.

Druhou zlatou medaili během pár desítek minut brala Jana Pekařová, tentokrát za čas 35:41.33, podobný kousek se podařil i Kataríně Třískové, ta zaběhla dlouhou trasu za 42:43.65. V padesátnících  vyhrál v čase 36:24.77 Štěpán Marek z TJ Sokol Týn nad Bečvou. Lucie Ludvíková (SDH Nahořany) vyhrála v čase 38:43.17 kategorii Z30, Lada Trnková z Rozběháme Kutnou Horu Z40 (43:14.42).

Běžci i běžkyně po závodě sdíleli na sociálních sítích prosluněné fotky plné úsměvů  a nešetřili slovy chvály. „Nádherný závod ,krásný zážitek,super atmosféra,krásný finiš,“ uvedla například Kristýna Vlachynská.

Spokojený byl i šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel. „Měli jsme včetně dětí sedm set účastníků a všichni si závody za krásného počasí užili. Za týden míříme do Brna, těšíme se, až rozdáme další medaile s tučňáky. Online registrace jsou ale jen do středy, tak je nejvyšší čas poslat přihlášku,“ uzavřel.