V Brně dvakrát zvítězili Bejček

Na innogy WINTER RUN v Brně dvakrát zvítězili Bejček, Němčák, Hanke, Chyba i Mazáčová

Nezvyklé teplo provázelo i druhý závod letošního seriálu innogy WINTER RUN. Ten přivítal stovky závodníků a závodnic během volební soboty v Brně. Na tradičním místě v areálu KOMEC na jihu moravské metropole se příznivci zimního běhání sešli už poosmé.

Velký zájem byl už o dětské závody, na kratší  trati dlouhé zhruba čtyři sta metrů běhalo ve čtyřech kategoriích téměř sto závodníků plus doprovod, dvakrát tak dlouhou trať zvládlo pětapadesát dětí, dle věku a pohlaví rozdělených do dalších šesti kategorií.

Na krátké trati startující v jedenáct dopoledne s přehledem zvítězil Patrik Bejček (Trailpoint.cz), na rychlých čtyřech kilometrech po obou březích Svratky zaběhl čas 13:24.25. S časem 13:47,68 byl druhý Dan Fiala, který do kolonky Klub vyplnil čtyři otazníky. Třetí pak byl Jan Vaníček(ŠBV), který na vítěze ztratil tři čtvrtě minuty.

Čtvrtý celkově už byl vítěz kategorie M2 Jiří Bradáč závodící za NN2019 (14:14.38), juniorskou kategorii vyhrál v čase 14:43.66 Patrik Němec z CK Příbram. Vítězem kategorie M3 se stal David Hanke z Night Run Teamu, známá tvář závodů pod taktovkou Tomáše Pavla, ten zastavil stopky na čase 14:53.69. O deset vteřin překonal nejrychlejší juniorku, kterou v Brně byla Barbora Názlerová (Fklidu sport team).

Na trati bylo i hodně žen. Kategorii Z1 vyhrála Johanka Šafránková v čase 15:39.08, Z2 Svitlana Ilchenko (16:25.59) a Z3 Jarmila Gavlíková z MK Seitl Ostrava, jejíž čas byl 18:29.56. Mezi rodinnými týmy vyhráli Mazáčovi, součet časů Martiny a Michala byl 32:09.83.

V pravé poledne pak startoval závod na osm kilometrů a také ten vyhrál díky času 28:08.98 Patrik Bejček. V tomto případě to ale nebylo tak suverénní jako na čtyřce, druhého Jiřího Chybu (Nutrend Specialized) porazil pouze o necelé čtyři vteřiny. Třetí pak byl další borec, který zvládl dva závody během pár desítek minut a to Dan Fiala, na osmičce zaběhl čas 28:55.71. Ten se navíc v první polovině držel  ve vedoucí trojici, ve druhém ale ztratil. Chyba si kromě druhého místa celkově a vítězství ve čtyřicátnících připsal i výhru ve štafetě, kde běžel s Janem Linhartem pod hlavičkou J.J. Teamu.

Nejmladší kategorii vyhrál i v tomto závodě Patrik Němec v čase 31:03.31. V druhém kole ho ale výrazně dotahoval Martin Němčák startující z hloubi pole, v cíli o necelých deset vteřin druhý. Dvojité vítězství si připsal i David Hanke, na dlouhé trati v čase 31:37.12. Mezi ženami vyhrála v čase 32:20.49 Patrícia Puklová (NN2023), další  start zvládla úspěšně i Martina Mazáčová z NN Night Run Teamu, zlatá v kategorii Z40 (33:34.09). Mezi nejmladšími dívkami pak zvítězila Michaela Němcová (36:07.72). Kategorii Z50 pak ovládla Jarka Dubová díky času 38:45.28.

Krásné slunečné počasí pomohlo spolu s vyplavenými endorfiny k dobré náladě, řada účastníků nešetřila úsměvy a nejinak na tom byl šéf organizačního týmu Tomáš Pavel. „Ani dneska jsme neměli pravé zimní počasí, ale i to jarní má něco do sebe,“ zhodnotil po závodě. Nadšení byli i běžci a běžkyně. „Super akce za krásného počasí a medaile na památku je úžasná,“ uvedl například David Toman.