WINTER RUN V OLOMOUCI BYL VYPRODANÝ

BEJČEK BYL DVAKRÁT NEJRYCHLEJŠÍ

Vyprodáno. S takovou informací týkající se dětských závodů a čtyřkilometrové trasy přišli už ve středu dopoledne před závodem v Olomouci pořadatelé seriálu innogy WINTER RUN. Zájemců o zimní závodění je zkrátka čím dál více a jednotlivé běhy lámou účastnické rekordy.

Pořadatelský tým si ale zakládá na vstřícnosti, tak umožnil registrace dalších dětí i na místě před startem a nejmladší účastníci tím pádem o radost z pohybu nepřišly, třebaže počet medailí byl omezený. Celkem si tak závody na čtyři sta či osm set metrů zaběhla více než stovka dětí, některé z nich v doprovodu dospělých.

Na start krátkého závodu v okolí Výstaviště Flora Olomouc se postavily přes tři stovky dospělých. Nejrychlejší z nich byl Patrik Bejček (Trailpoint.cz), který zaběhl čas 14:11.02. Druhý byl o necelou čtvrtminutu Ivan Pavlík a třetí Jan Vaníček (ŠBV) opět běžící bez trička. Ten na minulém závodě v Ostravě start krátké trasy nestihl kvůli zpoždění vlaku, v Olomouci si ale vše vynahradil bronzem za čas 14:33.02.

Kategorii M2 vyhrál David Kubias díky času 14:54.47, necelé dvě vteřiny za ním protnul cílovou pásku první v kategorii MJ Jakub Dohnal z Častrova. Dobře známý David Hanke z Night Run Teamu nejen vyhrál kategorii M3, ale také ve velmi těsném finiši porazil nejrychlejší ženu jen o tři setiny vteřiny.

Mezi ženami vyhrála také známá tvář a to Markéta Kašná z TJ Jäkl Karviná (16:13.75), za ní doběhla Martina Mazáčová opět startující (a se synem Michalem vítězící) v kategorii rodinných týmů. Juniorkám dominovala Klára Čechalová z SKP Nymburk, zaběhl čase 18:06.97. Známá jména kralují výsledkovým listinám v kategorii Z1, kde je to Kateřina Emingerová z Night Run Teamu (18:59.90) i v kategorii Z3, tam jde o Jarmilu Gavlíkovou v barvách MK Seitl Ostrava (19:03.55).

V pravé poledne pak odstartovaly další tři stovky účastníků na závod o dvou okruzích, které dohromady měřili 8,6 kilometrů. Druhé vítězství během pár desítek minut si připsal Patrik Bejček, ve v sólo závodě vyhrál v čase 29:15.93. Zopakoval tak výsledek z brněnského závodu. Druhý byl Jan Vácha z Metro Olomouc Running Teamu, jeho čas byl 29:34.51 a pod půl hodiny se díky času 29:53.83 vešel ještě třetí Tomáš Krátký, který jako klub vyplnil Táta v kondici ???? Herbalife.

Sedmý celkově byl vítěz kategorie M12 Martin Němčák (TJ Sokol Troubky), zaběhl čas 32:11.03. Za jeho zády doběhla nejrychlejší štafeta, na čase 32:19.89 se podíleli Jan Linhart a Lukáš Čermák z týmu NN2023, i dále jsou ve výsledkové listině seřazeni vítězové, David Hanke byl nejrychlejší v kategorii M50 v čase 32:28.11, David Kubias (bezecketreninkyonline) v M40 za 32:21.98.

Nejrychlejší ženou byla Hanka Jakubíčková (SK 4 Dvory České Budějovice), které se zastavila časomíra na hodnotě 33:44.37. V kategorii Z40 vystoupala díky času 33:57.57 na nejvyšší stupínek Martina Mazáčová (NN Night Run Team). V kategorii Z50 dominovala Jana Matyášová (Silvita s.r.o. Ústí nad Orlicí), její čas byl 36:46.54. V kategorii Z12 si pak pro zlatou medaili doběhla Makéta Holmanová díky času 42:10.58.

Třebaže sněhu na trati moc nebylo, teploty se pohybovaly kolem bodu mrazu a tak dost účastníků, zejména pak něžného pohlaví, startovalo v bundě. Byly to podmínky jak se na Českomoravský pohár v zimním běhu sluší a patří. „Nejoblíbenější závod na Moravě nezklamal a těšíme se do Prahy. Ta je nejvíce oblíbená v Čechách,“ usmíval se po závodě šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel. Jak však dodal, už nyní jsou dětské závody a krátká trasa vyprodané, lze se přihlásit na osmikilometrovou trať.